zielona ściana

Jak oryginalne udekorować duży salon

Salon jest miejscem, w którym spędza się szczególnie dużo czasu, dlatego warto zadbać o jego aranżację. W przytulnym salonie relaks jest głębszy, a oryginalne rozwiązania wprowadzą w zachwyt nie tylko domowników, ale również gości. Jednym z nowoczesnych pomysłów na aranżację salonu lub pokoju dziennego jest stworzenie nietuzinkowej, zielonej ściany ze sztucznych roślin. Taka dekoracja wygląda nie tylko świetnie, ale też jest łatwa w wykonaniu. Sercem tej instalacji są sztuczne rośliny.

Dlaczego warto stawiać na sztuczne rośliny?

Żywe rośliny w pomieszczeniach wymagają spełnienia specjalnych warunków, jeśli chodzi o oświetlenie i wilgotność. Rośliny trzeba przycinać, podlewać, nawozić i dbać o to, aby nie chorowały i nie były atakowane przez szkodniki. Sztuczne rośliny do złudzenia przypominają te naturalne, a nie mają praktycznie żadnych wymagań. Wśród roślin wybieranych do aranżacji ścian w mieszkaniach, ale też w budynkach użyteczności publicznej, znajduje się wiele imitacji liści lub kwiatów tropikalnych gatunków, których uprawa jest bardzo skomplikowana. Warto też dodać, że tworząc sztuczne, zielone ściany można w sposób dowolny łączyć różne rodzaje roślin. Ozdoby wykonane z tworzywa sztucznego będą niesamowicie wyglądać w miejscach z niedostateczną ilością światła słonecznego, nie wymagają zastosowania podłoża, ani pielęgnacji. Sprawdzą się w domach, gdzie mieszkają alergicy. Zielona ściana jest też bezpieczna dla zwierząt – kotów i psów.

Aranżacje z udziałem sztucznych roślin

Szeroki wybór produktów imitujących naturalne rośliny sprawia, że każdy znajdzie swoje ulubione egzemplarze. Wśród roślin sztucznych na zielone ściany znajdują się piękne liście paproci, roślin tropikalnych, takich jak:

– filodendrony,

– monstery,

– liany i pnącza,

– storczyki,

– anturia.

Rośliny można dowolnie komponować i łączyć ze sobą różne barwy oraz kolory kwiatów. Konstrukcja nie obciąża ściany, ponieważ sztuczne rośliny nie wymagają pojemników z wodą. Całość łączy się ze sobą za pomocą specjalnych modułów. Pozwala to wybrać dowolny kształt oraz wielkość dekoracji. W całość udaje się wkomponować dekoracyjne elementy drewniane, metalowe, a nawet materiałowe. Tworząc zielone ściany, wystarczy zdecydować się na ulubione gatunki. Zielona ściana możne zostać podświetlona za pomocą listw z diodami LED lub za pomocą dekoracyjnych kinkietów. Pozwoli to uzyskać niesamowite wrażenie oraz wpłynie na przytulność wnętrza. Dużą zaletą jest to, że dekorację można zmieniać, dodając do niej nowe ozdoby.