zielona ściana

Gdzie sprawdzą się zielone ściany na bazie sztucznych roślin

Zastosowanie sztucznych roślin jako atrakcyjnych dla oka ozdób wnętrz wielu przestrzeni użytkowych jest niezwykle dobrym pomysłem, ze względu na brak potrzeby ich podlewania, a także na korzystny wpływ zielonego koloru na samopoczucie. W konsekwencji można otrzymać przyjemny efekt wizualny bez dodatkowej pracy, jaką jest pielęgnacja roślin. Gdzie zielone ściany będą najbardziej pasować? Oto kilka inspiracji.

Zielone ściany w kawiarni

Wiele kawiarni zlokalizowanych w obrębie starego miasta, takich jak piwnice i kamienice, musi mierzyć się z nieatrakcyjnymi stropami, które ze względu na wiek są trudne do wyremontowania. Umieszczenie na takiej ścianie sztucznych roślin nie tylko pozwoli pozbyć się tego problemu, jak również stworzy bardzo unikalny klimat wnętrza. 

W kawiarniach w których dominuje styl naturalistyczny, boho lub rustykalny zielone ściany będą wspaniale podkreślały ten klimat, działając na gości uspokajająco i kojąco. Wszystko dzięki właściwościom koloru zielonego. 

Warto udekorować zieloną ścianą ze sztucznych roślin również tę kawiarnię, która jest przestronna, jasna i posiada wiele roślin doniczkowych. Taka kompozycja bardzo dobrze współgra z kolorem zielonym na ścianie i sprawia, że aranżacja wnętrza jest dopełniona. 

Zielone ściany w kuchni

Zielona ściana będzie idealnym wystrojem wnętrza kuchni nowoczesnej. Można zestawić ją z czarnymi, połyskującymi szafkami kuchennymi i blatami. Wspaniale podkreśli również jasne powierzchnie oraz marmur. Połączenie kamienia z zielenią sztucznych roślin wygląda stylowo i nowatorsko. 

Z drugiej strony, umieszczenie tego rodzaju dekoracji w kuchni w klimacie retro, rustykalnej lub vintage również sprawdzi się doskonale. Klimatyczne drewniane meble z ciemnego drewna będą współgrać ze sztucznymi roślinami. W tym celu warto zdecydować się na pokrycie chociaż jednej ze ścian sztucznymi roślinami w celu stworzenia zielonej ściany.

Zielone ściany w poczekalni

Niezależnie od tego, czy jest to poczekalnia w obiekcie medycznym, w salonie kosmetycznym bądź tatuażu, a nawet w urzędzie, może być to miejsce gdzie oczekujące osoby bywają zestresowane, niespokojne. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im maksymalny komfort i uczynić to miejsce przyjaznym, działającym uspokajająco i kojąco. 

Piękna zielona ściana w poczekalni jest bardzo nowoczesnym pomysłem na miarę obecnych czasów. Sztuczne rośliny nie wymagające podlewania sprawdzą się w takim wnętrzu fantastycznie. Nie tylko sprawią, że poczekalnia będzie wyglądać schludnie, czysto i przyjemnie dla oka, ale również zadziała relaksująco na osoby w niej przebywające.

Zalet, jakie posiadają zielone ściany ze sztucznych roślin jest wiele i jest to rozwiązanie sprawdzające się w bardzo wielu wnętrzach, dlatego warto rozważyć tę opcję aranżacji pomieszczenia.